Kiraya Verilecek Daire Küçük Mü Olmalı? Yoksa Büyük Mü?

Kiraya Verilecek Daire Küçük Mü Olmalı? Yoksa Büyük Mü?

Kiraya Verilecek Daire Küçük Mü Olmalı? Yoksa Büyük Mü?

 İzmir’in merkezinde öğrenci için mobilyalı küçük bir daire ile, Kuşadası’nda 3+1 ya da 4+1 arasında büyük bir daire arasında çok fark vardır. Elinizdeki bütçe ile nasıl bir ev tercih etmelisiniz? Bu mülkünüzü nasıl yönetmek istediğinize bağlıdır. Üniversite yakınında küçük bir stüdyoyu kiraya vermek mi? Yoksa büyük bir şehirde büyük bir daireyi kiraya vermek mi? İşte büyük soru bu!  KÜÇÜK GÜZELDİR... Küçük metrekareli evlerin kiraya verilmesinin avantajları çoktur. Açıkçası, yüzey küçük olması, yatırımınızın da az miktarda olması demektir ve finansmanınız için kredi bulmak çok daha kolay olacaktır. Aynı zamanda kiralık talebi büyük şehirlerde ve üniversite yakınlarında çok fazladır, bu istek alacağınız dairenin gelecekte hızlı kiralanmasını sağlar. Bu da sizin ve yatırımınız için önemlidir. Sizin kiralık yatırımınız için Optimumcity yeni veya mevcut ev ve daireleri size çok sayıda sunmaktadır.

 

Son olarak kanıt, en önemli olanların arasında, küçük bir daire oransal olarak büyük bir daireye göre daha pahalıya kiralaya verilir ve metrekare başına daha iyi bir kira getirisi sunar. Ayrıca, gayrimenkul kriz zamanlarında genellikle daha esnek küçük alanlarda fiyat kaybeder. Eğer siz satışı düşünüyorsanız bu sefer satış daha hızlı olacaktır. Gayet tabii, Optimumcity bu zamanda size yardımcı olur.

Yatırımım ne kadar avantajlı?  Kirayı nasıl tespit etmeliyiz?  

Stüdyolar ve 1+1 çok kiracı değişimine tanık olurlar. Öğrenciler ve gençler, hareketli okul ve iş değiştirme yaşamına sahiptirler, sık sık yer değiştirebilirler... Bu nedenle iki kiracı arasındaki boşluk riski daha büyük olabilir. Bu nedenle küçük daireler sahibi olduğunuzdan sizden daha fazla katılım gerektirir. Belki de, iki kiracı arasında biraz bakım yapımı gereği olabilir. Çalıştığımız profesyoneller sayesinde Optimumcity size en iyi ve ucuz profesyonelleri sunar.

Büyük bir dairede veya evde sizin kiracılarınız çiftler veya aileler olması muhtemeldir ve daha kalıcı olacaklardır. Bu, kiracılar genellikle konuta uygun bakım sağlarlar, özellikle de düzenli kira geliri olur ve bakım olmadan uzun süre size yüksek kira geliri sağlarlar.

 

İstatistiklere göre genelde, büyük ev ya da daire kiracıları stüdyo veya 1+1 kiracılarına karşılık 2 kat daha uzun zaman kalıyorlar. Ek olarak, kira ödememe riski daha küçüktür. Dayanışma içinde olan çiftler ya da aileler kiralarını daha kolayca ödeyebiliyorlar. Mülkiyetin çiftler veya aileler için daha cazip olduğundan emin olunması gerekir. Bunun çekici olası şarttır yani ailenin hayatını rahat ve pratik yaşayabilmesi için mülkünde pratik ve konforlu olması, taşıtlara, okullara ve AVM’ lere yakın olması gerekir. İstekli ve kalıcı kiracı!  Gelecekteki kiracılar daha zorlu olacaklar, gayet tabii bu normaldir. Ailelerin ihtiyaçları, arzuları kiralar kadar yüksek… Bu istikrarın tezatlığıdır!

Unutmayın, önemli olan biz Optimumcity olarak her girişiminizde her daim size destek olacağız.

web tasarım